ח.עברית | נשבר השיא הישראלי לאיסוף תרומות מנות דם | موقع جيران
ח.עברית
06/10/2019 - 03:51:14 pm
| مشاهدات 303 |
נשבר השיא הישראלי לאיסוף תרומות מנות דם
נשבר השיא הישראלי לאיסוף תרומות מנות דם

החל משעה 10:00 ועד השעה 18:45 נתרמו 1,064 מנות דם במבצע התרמת הדם של מד"א בשיתוף החטיבה המרחבית של צה"ל וביוזמות מפקדת חטיבה אל"ם שגיב דהן, ובכך נשבר השיא הקודם שעמד על כ - 780 מנות
 

הבוקר, 6/10, פתחו שירותי הדם של מד"א בבסיס צה"ל של החטיבה המרחבית שומרון ביוזמתו של מפקד החטיבה אל"ם שגיב דהן, במבצע רחב להתרמת מנות דם בשיתוף המועצה האזורית שומרון. עד שעה זו (18:45) נאספו 1,064 מנות דם ובכך נשבר השיא הישראלי שעמד עד היום על 780 מנות דם בהתרמה אחת.
 
המבצע, בשיתוף צה"ל וביוזמת מפקד החטיבה, ממשיך להתקיים בשעות אלה בבסיס החטיבה המרחבית שומרון ובמסגרתו פרסו אנשי שרותי הדם של מד"א למעלה מ-80 עמדות התרמת דם ברחבי הבסיס. במבצע משתתפים למעלה מ-100 מתרימי דם משרותי הדם של מד"א, בהם מתנדבים וכן חיילים מתרימים מגדוד המילואים של יחידת שרותי הדם של מגן דוד אדום. נכון לנתונים מהשטח מעריכים במד"א שיאספו מעל 1,200 מנות דם עד סיום המבצע בשעה 22:00.
 
בין התורמים היו מאות חיילי צה"ל, אזרחים רבים תושבי השומרון ותלמידי תיכון ותלמידי ישיבות מאיתמר, ברכה, אלון מורה ועוד. רבני השומרון, בהם הרב אליקים לבנון, באו לעודד את חשיבות תרומות הדם.  
 
מח"ט שומרון, אל"ם שגיב דהן: "אנחנו נמצאים ממש בעיצומו של מבצע 'אחים בדם', מבצע להתרמת דם בחטמ"ר שומרון. מבצע משותף למועצה, לחטיבה ולשירותי הדם של מד"א. ההישג הגדול של המבצע זו ההירתמות של הציבור. שברנו את שיא התרמות הדם בהתרמה אחת במדינת ישראל ואנחנו נערכים גם לשבירת התחזיות במבצע ולתרומה של למעלה מ-1,200 מנות דם."
 
מנהל מחלקת התרמות דם ארצי בשירותי הדם של מד"א, ליאור אלטמן: "אנחנו מברכים את האזרחים, החיילים והשוטרים הרבים שהגיעו לכאן, חטיבה מרחבית שומרון לתרום דם וכל זה בכדי להעלות את מלאי הדם עבור אזרחי ישראל, גם בתקופת החגים. שיתוף הפעולה הזה בין הצבא, המועצה ומד"א מחמם את הלב ונועד על מנת להעלות את המודעות לתרומות דם. אנחנו כאן עד השעה 22:00 מוזמנים לבוא ולתרום ולעזור לנו לעבור את 1,200 מנות דם. חשוב לזכור מנת דם אחת מצילה שלושה אנשים".
 
אלי בין, מנכ"ל מד"א: "אני מבקש להודות מקרב לב למפקד חטיבה המרחבית שומרון אל"ם שגיב דהן על היוזמה וההירתמות, שהביאו לתרומה של מנות דם רבות, שיסייעו להציל את חייהם של אלפי בני אדם. החשיבות של מבצעי התרמת מנות הדם גדולה מאוד, בייחוד בימי החגים, בהם קיים מחסור עונתי בדם. שיתוף הפעולה עם צה"ל משלים את התמונה הערכית והמיוחדת, המבטאת את היותו של צה"ל צבא העם. אני מודה לכל מי שהגיע, תרם דם, וסייע להצלת חיים. אני מזמין את עם ישראל גם בימי חול המועד סוכות בפרט ובמשך כל השנה בכלל להמשיך ולהגיע לתרום דם".
 
זכי הלר
דובר מד"א

| مشاهدات 303 |
المزيد من الח.עברית

التعليقات تعبر عن أراء اصحابها وعلى مسؤوليتهم ولا تعبر عن رأي ادارة موقع جيران دير الاسد

تعليقات
الاسم/الكنية:
التعليق :
اعلانات تجارية
اعلانات تجارية
اعلانات تجارية
Developed & Designed by Sigma-Space.com | Hosting by Sigma-Hosting.com